Jóga


fd small 001Jóga 

Joga je vynikající cvičení, které pozitivně ovlivňuje nejen pohybový systém člověka, ale stimuluje též funkce vnitřních orgánů, endokrinního systému a v neposlední řadě psychiku člověka, neboť naše tělo i mysl jsou vzájemně propojené. Joga vznikla v Indii 2000 let před Kristem a stále se, díky svým účinkům, těší velké oblibě u lidí na celém světě. Díky tomuto 4000 let starému systému má naše tělo schopnost uchovat si zdraví do vysokého věku nebo ho znovu nalézt v případě nějakých obtíží. 

fd small 009V propojení se spirální dynamikou dochází k ještě lepším výsledkům, dokonalejšímu propracování ásan a procítění každého sebemenšího pohybu, což přispívá k znovunalezení elasticity tkání svého těla a prostoru v něm. Nastoluje svalovou rovnováhu, což pomáhá odstranit bolesti pohybového aparátu nebo působí jako prevence. Stimuluje hluboký stabilizační systém, který vlivem sedavého způsobu života, ochabuje.

Každá pozice by měla být dokonale prodýchána, aby se účinky  prohloubily na všech úrovních, tělesné, psychické i duchovní. Cvičení by nemělo být prováděno násilně, ale příjemně v souladu s dechem a uvolněným obličejem, jen tak během cvičení procítíme blahodárný přísun pranické energie a můžeme tak dospět až do stavu dynamické meditace. V našem zdravotnickém zařízení nabízíme kurzy jógy jak skupinové tak individuální. Pracujeme v malých skupinkách, maximálně čtyř osob, tutíž je možný individuální přístup ke klientům.

fd small 002

Organizujeme: 

kurzy: Joga očima fyzioterapeuta, určené všem, kteří se zajímají o zdravě vedený pohyb. Tento kurz  zahrnuje 3 víkendové semináře.
Cvičitel jógy 2.třídy - Instruktor jógy - roční kurz akreditovaný ministerstvem školství, tělovýchovy mládeže. 
Relaxační pobyty s jógou a Spiraldynamik®.