Jóga očima fyzioterapeuta


fd small 014Jóga očima fyzioterapeuta

Kurz je určený všem, kteří se zajímají o správně vedený pohyb, chtějí se zbavit bolestí páteře a kloubů, nebo chtějí od bolesti pomoci druhým. Je vhodný pro intruktory jógy, cvičitele LTV apod., kteří si chtějí rozšířit vědomosti o koordinaci pohybu v souladu se Spiraldynamik®, vycházející ze znalostí anatomických předpokladů k pohybu. Díky těmto poznatkům pochopíte zákonitosti pohybu a svalové rovnováhy, což je důležité pro celý pohybový systém. Získané poznatky se naučíte integrovat do všedních činností, do cvičení, které provádíte doma nebo docházíte-li do skupinových cvičení v místě bydliště. Kurzy probíhají v malém počtu uchazečů (4-6), takže je možný individuální přístup, prostor k zodpovězení konkrétních dotazů i k diskuzi. Naučíte se sestavu, která posílí i protáhne celé vaše tělo, zbaví vás bolestí, zároveň zlepší funkci vnitřních orgánů a zklidní mysl.


Kurz má 3 části (3 víkendy):

1.část: Práce s trupem, nastolení stability, zpevnění hlubokého stabilizačního systému, nácvik trojrozměrného pohybu trupu, protažení zkrácených struktur a posílení oslabených.

2.část: Krátké opakování 1.části, zdokonalení pohybu a použití ve složitějších ásanách, práce s dolní končetinou a její vliv a postavení pánve a naopak. Práce s ploskou nohy.

3.část: Shrnutí 1.a 2. části, práce s horní končetinou a pletencem ramenním. Stabilita lopatky a její vliv na kvalitu pohybu v ramenním kloubu. Práce s oporou a klenbou ruky. Začlenění do sestavy i všedních činností.

Cílem kurzu je naučit se vnímat své tělo, a to nejen během cvičení, ale i v průběhu dne, změnit nenásilným způsobem své pohybové návyky a tím zlepšit celkový stav pohybového aparátu, což má pozitivní vliv nejen z hlediska terapeutického ale i estetického.


Místo konání:
Studio pohybové terapie, Praha 3 Vinohrady, Slezská 1736/99

Cena: =7.500,- Kč za celý kurz možno platit jednotlivé části,
pak je cena nepatrně vyšší - =2700,- Kč za víkend.

Termíny na jaro 2014
1.část  29. a 30. 3., 2.část  12. a 13.4., 3.část  31.5. a 1.6.

 

Termíny na podzim 2014
1.část  4. a 5.10., 2.část  8. a 9.11., 3.část  13. a 14.12.

Přihlášku na podzimní termín můžete zaslat ZDE.